Nëse Milan fiton sonte, ja me kënd takohet në gjysmëfinale – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëse Milan fiton sonte, ja me kënd takohet në gjysmëfinale

22:00 | 29 Janar 2019

Krzysztof Piatek nuk mund të ketë kërkuar një debutim më të mirë të Milanit, pasi ai shënoi dy gola për të dhënë një kryesim 2-0 kundër Napoli në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Fituesit e kësaj ndeshje do të takojnë Interin ose Lazion në gjysmëfinale përcjell ORAinfo.

Piatek bëri debutimin e tij të kuqezinjve në një barazim 0-0 me Napoli në Serie A të shtunën në mbrëmje, por u lënduan Cristian Zapata, Pepe Reina, Lucas Biglia dhe Jack Bonaventura.

Me dy golat e shënuar sot, Piatek do të thotë se në 46 minutat e para në fanellën e Milanit,shënoi më shumë gola se Gonzalo Higuain në 12 ndeshjet e fundit të tij për klubin./ORAinfo/

Komento: