Nëse ndodh kjo mësimdhënësit do të meritojnë pagën e 13-të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëse ndodh kjo mësimdhënësit do të meritojnë pagën e 13-të

09:37 | 22 Janar 2021

Ramë Likaj: Nëse tregojnë rezultate më të mira mësimdhënësit do të meritojnë pagën e 13-të.

Ministri i Arsimit Ramë Likaj në konferencën për medie ka thënë se thënë se janë shënuar hapa pozitiv edhe në kontratën kolektive dhe se kanë hasur në mirëkuptim të SBASHK-ut që për shkak të situatës me pandeminë Covid dhe asaj ekonomike që pjesë të kësaj kontrate të shtyhen për zbatim deri në vitin 2023.

Ai ka folur edhe për pagën e 13 i cili ka thënë se ajo do të bëhet në bazë të performancës që do të tregojnë mësimdhënësit.

“Natyrisht që për pagën e 13 është e lidhur shumë ngushtë me performancën e arsimtarëve. Nëse do të ketë paraqitje të mirë dhe performancë të mirë edhe ajo do të bëhet, e meritojnë”, tha Likaj.

Komento: