Nëse ndodh kjo, Milan “prek” Champions League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëse ndodh kjo, Milan “prek” Champions League

21:13 | 09 Shkurt 2019

Do të nisë nesër me Cagliarin, në një ndeshje tashmë thelbësore për rossonerët.!

Milan e duan një vend që dërgon në Champions League përcjell ORAinfo.

Do të ketë një pengesë të madhe në rrugën për Gennaro Gattuso, udhëtimi në Bergamo, ku edhe Juventusi humbi në Kupën Italiane.

Nëse Rossonerët do të shpëtonin pa humbje nga ky udhëtim, fushata evropiane do të ishte e mundur.

Për shkak se orari përfshin Empoli dhe Sassuolo në shtëpi, atëherë udhëtimi në Verona kundër një Chievo tani pothuajse nuk paraqet rrezik.

Megjithatë, kontributi i të gjithëve do të jetë i nevojshëm, sepse Krzysztof Piątek nuk do të jetë gjithmonë në gjendje të zgjidhë problemet e Milanos.

Rezultati i kohëve të fundit ofensiv, që është vetëm 5 gola, dëshmon se diçka më shumë nevojitet nga të gjithë.

Ndërsa 11 pikë në 8 garat e fundit dëshmojnë se Suso, Hakan Calhanoglu, Frank Kessié dhe Lucas Paquetá: ata munden, ata duhet.

Vetëm në këtë mënyrë, duke luajtur të gjithë në të njëjtin drejtim, do të jetë e mundur të sjellë Milani në Champions League./ORAinfo/

Komento: