Nesër grevë në Kosovë, pritet kaos i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nesër grevë në Kosovë, pritet kaos i madh

18:16 | 12 Shkurt 2019

Nesër nis një grevë në Kosovë.

Sindikata e Agjencisë së Navigacionit Ajror, ka paralajmëruar hyrjen në grevë.

“Që nga nesër ne do të hyjmë në grevë një orëshe, dhe për çdo ditë ne do ta përshkallëzojmë grevën”, ka deklaruar Artan Hasani, kryetar i Sindikatës së Agjencisë Shtetërore të Navigacionit Ajror.

Ai shtoi se “Anulimi i fluturimeve do të realizohet ditëve tjera, dhe se kjo është përgjegjësi e kompanive ajrore”.

Orari i Grevës nga data 13 deri më 19 shkurt:

13 shkurt: 07:00-8:00;

14 shkurt: 07:00-11:00;

15 shkurt: 07:00-15:00;

16 shkurt: 07:00-19:00;

18 shkurt: 07:00-23:59;

19 shkurt: 00:00-07:00.

Komento: