Nesër nisin ligjëratat në Universitetin e Prishtinës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nesër nisin ligjëratat në Universitetin e Prishtinës

19:33 | 14 Tetor 2021

Ligjëratat në Universitetin publik të Prishtinës do të nisin nesër.

Nesër do të fillojnë ligjëratat në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e sotme të Senatit. Sipas rektorit Naser Sahiti, ligjëratat do të zhvillohen fizikisht por do të ndahen studentët në grupe dhe duke u respektuar distanca.

Një gjë e tillë është diskutuar në mbledhjen e kaluar të Senatit.

Komento: