Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën

11:49 | 14 Shkurt 2019

Heshtja pas stuhisë dhe çfarë stuhie ishte mes Milan dhe Mino Raiola.

Në edicionin e sotëm të Tuttosport, gazeta mori një tablo ndryshimi në klimë një vit më vonë me ardhjen e Elliott, ose më mirë, të Leonardo dhe Maldini.

Marrëdhënia në mes të agjentit të mirënjohur të Donnarumma dhe menaxhimit të rossonerëve është kthyer për të qenë i shkëlqyer, përcjell ORAinfo.

Mos kthimi i Ibrahimovicit e ka bërë situatën edhe më të keqe, pasi Raiola dhe Leonardo njihen për vite me radhë.

Qetësia e rizbuluar ka qenë gjithashtu e mirë për vetë Donnarumma, i cili ka treguar shenja përmirësimi të madh në muajt e fundit.

Tani për tani, nuk ka takime të planifikuara për të diskutuar mbi rinovimin e kontratës, pasi kushtet aktuale i plotësojnë të gjithë. Në të ardhmen, megjithatë, nuk do të ketë problem por kjo nuk vlen për portierin e ri.

Në muajt në vijim, Leonardo dhe Maldini gjithashtu do të takohen me Raiola për të diskutuar rinovimin e Abate dhe pozitën e Antonio Donnarumma që do të donte të largohej nga Milano për të kërkuar më shumë hapësirë diku tjetër.

Së fundi, një aspekt tjetër, i cili dëshmon marrëdhënien e shkëlqyer mes agjentit dhe rossonerëve, është menaxhimi i situatës së Bonaventurës.

Palët ranë dakord se italianët do të nënshtrohen një operacioni në Shtetet e Bashkuara dhe në qershor, me shumë gjasa, ata do të takohen përsëri për të folur për zgjatjen e kontratës së lojtarit. /ORAinfo/

Komento: