Nga gjelbërimi në ndertime të larta, kjo lagje në kryeqytet ka pësuar ndryshim të madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Nga gjelbërimi në ndertime të larta, kjo lagje në kryeqytet ka pësuar ndryshim të madh

21:36 | 09 Nëntor 2019

Kryeqyteti është “vërshuar” nga ndërtimet e larta.

Lagjja “Kalabria” në Prishtinë për tri vite duket se ka ndryshuar mjaft shumë, shkruan Indeksonline.

Më 2019 ajo ishte me plot gjelbërim e me pak ndërtesa.

Por ndërtimet e shumëta që po bëhen në kryeqytetin e Kosoës del që e kanë shkatërruar natyrën përreth.

Gjithë atë hapësirë të gjelbëruar sot mund ta shihni me ndërtesa të reja e të “shkrumosur”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!