Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus

15:11 | 24 Janar 2021

Janë konfirmuar 6 vdekje dhe 392 raste të reja me koronavirus.

ISHPK se njofton nga 1618 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 392 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 142 raste, Podujevë 34 raste, Prizren 34 raste, Mitrovicë 29 raste, Ferizaj 26 raste, Gjilan 19 raste, Gjakovë 15 raste, Lipjan 15 raste, Vushtrri 11 raste, Fushë-Kosovë 10 raste, Skenderaj 10 raste, Obiliq 7 raste, Drenas 5 raste, Klinë 5 raste, Rahovec 5 raste, Viti 5 raste, Deçan 4 raste, Kaçanik 4 raste, Kamenicë 3 raste, Shtime 3 raste, Malishevë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Kllokot, Pejë dhe Suharekë.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 222 pacientë kurse 6 persona kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Komento: