Ngjarje e rëndë në Kaҫanik: Humb jetën një person si pasojë e goditjes nga kamioneta – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ngjarje e rëndë në Kaҫanik: Humb jetën një person si pasojë e goditjes nga kamioneta

11:40 | 06 Gusht 2019

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në Kaҫanik.

Policia e Kosovës njofton se në aksident ka qenë e përfshirë një kamionetë dhe këmbësori i cili ka marr lëndime të rënda, dhe si pasoj ka ndërruar jetë.

Trupi i pajetë i tij me urdhër të prokurorit dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

” Raportohet se ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin kishte qenë i përfshirë një kamionetë me targa vendore me drejtues një mashkull K/Shqiptar dhe një këmbësorë. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kishte pësuar këmbësori mashkull K/Shqiptar i cili menjëherë është dërguar në emergjencën e Ferizajt e më pas edhe në QKUK. Për shkak të lëndimeve të marra në aksident,i lënduari ka ndërruar jetë, ndërsa trupi i pajetë i tij me urdhër të prokurorit dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, shkruhet në njoftim të policisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!