Ngjarje e rëndë në Podujevë, katër persona përfundojnë të lënduar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ngjarje e rëndë në Podujevë, katër persona përfundojnë të lënduar

13:43 | 10 Shkurt 2019

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur sot në Podujevë.

Dy femra dhe dy meshkuj janë lënduar nga një mjet eksploziv në Kërpimeh të Podujevës.

Rastin e pa raportuar një person, i cili ka thënë se vajza e tij femër derisa ishte duke pastruar oborrin e shtëpisë të cilën e kishte blerë, ka has në një mjet të dyshuar të pa shpërthyer i cili kishte eksploduar aksidentalisht.

Lëndime trupore kanë pësuar dy femra dhe dy meshkuj, të cilët janë dërguar në tretman mjekësor.

Në vend ngjarje kanë dal njësit përkatëse policore dhe njësiti për deminim i PK-së.

Komento: