Nice ia tregon derën Balotellit

22:18 | 20 Dhjetor 2018

Menaxheri i Nices, Patrick Vieira ka thënë se Mario Balotelli nuk do të zgjasë kontratën e tij me klubin dhe ai mund të largohet nga klubi franceze në janar.

Italiani ka qenë i lidhur me lëvizjet prapa në Serie A, me Parma që ka tërhequr lidhje të forta me të këtë verë të kaluar, përcjell ORAinfo.

Edhe Marseja ishte në bisedime për të nënshkruar me ish-lojtarin e Interit dhe Manchester City.

“Kontrata e tij po skadon në verë dhe tashmë e kemi informuar se kontrata e tij nuk do të rinovohet”. “Zyrtarisht ai është nën kontratë me ne, por gjithçka është ende e mundur”, ka thënë Vieira.

Sulmuesi 28-vjeçar ka shënuar dhjetë herë për Nice në Ligue 1. /ORAinfo/

Komento: