Nis festa te Milan, agjenti i yllit të madh zbarkon në Itali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nis festa te Milan, agjenti i yllit të madh zbarkon në Itali

10:14 | 14 Gusht 2019

Agjenti i Angel Correa sot do të arrijë në Itali, pasi ai përpiqet të ndërmjetësojë një marrëveshje midis Atletico Madrid dhe Milano.

Tashmë ishte raportuar në Argjentinë që përfaqësuesi Agustin Jimenez është në rrugën e tij drejt,përcjell ORAinfo.

Ai shpreson të arrijë një marrëveshje , sepse La Gazzetta dello Sport, MilanNews.it dhe Radio Rossonera thonë se oferta nuk ka ndryshuar nga 40 milion € plus 5 milion € në shpërblime.

Atletico Madrid po kërkon 55 milion € dhe sugjerohet që Monaco është e gatshme të paguajë atë shumë, por Correa vazhdon të refuzojë Ligue 1, pasi ai dëshiron vetëm Milanin./ORAinfo/

Komento: