Nis festa, ylli 40 milionësh po pret t”i kryen testet mjekësore te Milan

19:25 | 22 Janar 2019

AC Milan dhe Genoa së shpejti do të takohen për të finalizuar transferimin e Krzysztof Piątek.

Sipas Il Corriere della Sera, sulmuesi polak është duke pritur një thirrje të Rossonerëve për t’i nënshtruar testet e tij mjekësore me gjigantët e Serie A përcjell ORAinfo.

Të dy klubet ende kanë nevojë për të finalizuar marrëveshjen, pasi, për momentin, Genoa nuk i ka pranuar lojtarët e përfshirë në këtë marrëveshje të mundshme për lojtarin-plus-cash.

Kostoja totale e operacionit është në rajonin prej 40 milionë euro, por Rossonerët shpresojnë të ulin çmimin e lojtarit duke përfshirë disa lojtarë të tij në marrëveshjen me Genoa.

Pasi të përfundojë lëvizja e Milanit Piatek, Gonzalo Higuain do të jetë i lirë të marrë fluturimin e tij për në Londër, ku ai do të nënshtrohet mjekësore me Chelsea përpara se të nënshkruajë një kontratë prej 9 milionë eurosh me Blues./ORAinfo/

Komento: