Nis konflikti mes Zidanit dhe Perezit, shkaktarë këta dy futbollistë

10:59 | 05 Qershor 2019

Nuk ka dyshim se Real Madridi duhet të forcojë mesfushën e tyre dhe lëvizjet për Paul Pogba dhe Christian Eriksen janë spekuluar për javë të tëra.

Dhe tani AS pretendon se zyrtarët e klubit Los Blancos dhe menaxheri Zinedine Zidane janë në kundërshtim me njëri-tjetrin se cili prej dy lojtarëve duhet të nënshkruhet për t’u bashkuar me revolucionin në Real Madrid këtë verë, e cila ka parë tashmë lëvizje për Hazard, Jovic dhe Mendy, përcjell ORAinfo.

Të dy lojtarët nuk pritet të jenë të lehtë për t’u liruar nga klubet e tyre, edhe pse klubi beson se Eriksen, kontrata e të cilit përfundon në vitin 2020 do të jetë më e lehtë për t’u ç’kyçur se Pogba dhe kjo luan një rol në vendimin e tyre për ta favorizuar atë mbi francezin.

Florentino Perez gjithashtu beson se Eriksen është një model profesionist, ndërsa ka dyshime rreth qëndrimit të Pogba.

Megjithatë, Zidane duket se po e merr çështjen personalisht. Ai dëshiron të ndërtojë ekipin e tij me bashkëlojtarin e tij Pogba, ai dëshiron shpejtësi dhe një tranzicion të shpejtë dhe beson që Pogba përshtatet më shumë se mesfushori i Spurs./ORAinfo/

Komento: