Nisin bisedimet! Perez ka gjetur zëvendësuesin e Ronaldos

16:01 | 14 Dhjetor 2018

Real Madrid po kalon nëpër një periudhë të vështirë.

Perez, nuk e detyroi ardhjen e një ylli të madh për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon dhe ekipi ka pësuar pasojat përcjell ORAinfo.

Ylli i tanishëm i Juventusit ishte çelësi i një Real që mbijeton pa një udhëheqës. Eksperimenti i Gareth Bale nuk ka bindur askënd.

Pesha e Madridit për uellesianin është e madhe dhe presidenti ka vendosur të transferuar një numër ’11’ për t’i dhënë ekipit një goditje të re. Por, cili do të jetë ky yll ? Sigurisht, Kylian Mbappé.

Francezi po pëlqehet shumë prandaj është si opsionin i zgjedhur, madje përpara Neymar, për tu bërë kapiteni i ri në Madrid.

Në javët e fundit, bisedat mes Realit dhe mjedisit të lojtarit janë rritur.

Mbappé, dhe gjithashtu PSG, pranon se liga franceze është shumë e vogël për të krijuar një figurë të madhe dhe mbajtja e tij do të jetë e pamundur.

Real, nga ana tjetër, ofron të njëjtat kushte pagash që ka te ekpi francez, por që Madridi është ekip me “nam”./ORAinfo/

Komento: