Nisin reshjet e borës, ja çfarë temperaturash na presin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nisin reshjet e borës, ja çfarë temperaturash na presin

08:10 | 09 Janar 2019

Reshjet e borës do ta përshkojnë gjithë Kosovën.

Sot në tërë territorin e vendit pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.

Insitituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se reshjet më të dendura pritet të shfaqen në perëndim të vendit.

Temperaturat minimale pritet të lëvizin mes -6 deri në -8 gradër Celsius.

“Në fushat barike do të ketë rënje të theksuar, por që vlerat termike do të ngritën ndjeshëm, krahasuar me gjendjen e fundit që kishim. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s”, njofton IHMK.

Komento: