NISMA vazhdon t’i mobilizojë degët për zgjedhjet e parakohshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

NISMA vazhdon t’i mobilizojë degët për zgjedhjet e parakohshme

23:01 | 13 Gusht 2019

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar takimet me strukturat drejtuese të degëve anekënd vendit.

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka pritur në takim drejtuesit e degës se Nismës në Vushtrri.

Kryetari Limaj tha se Nisma Socialdemokrate po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme me objektiva të qarta.

“Dega e Vushtrrisë, e mobilizuar më shumë se kurrë më parë për procesin e ardhshëm zgjedhor. Drejtuesit e degës më konfirmuan gatishmërinë e tyre për të arritur objektivat tona në këto zgjedhje”, ka thënë ndër të tjera kryetari Limaj.

Po sot, sekretari i Përgjithshëm, Bilall Sherifi dhe anëtari i kryesisë së Nismës, Skender Reçica, kanë vizituar degët e Nismës në Podujeve dhe Obiliq.

“Sot në takime mobilizuese në degët e Nismës Socialdemokrate në Podujeve dhe Obiliq”, ka shkruar Sherifi.

Krejt këto takime në funksion të mobilizimit të degëve për zgjedhjet e parakohshme.

Nisma Socialdemokrate tash e disa ditë po mobilizon strukturat e saj në prag të zgjedhjeve të parakohshme.

nejemigati nismasocialdemokrate kryetariLimaj

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!