Një arkë vidhet në një xhami në Prizren – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një arkë vidhet në një xhami në Prizren

14:17 | 24 Tetor 2020

Vidhet një arkë në një xhami në Prizren.

Hajnat nuk po kanë mëshirë për asnjë institucion.

Ata po sul.mojnë aty ku po e kanë terrenin më të sigurt. Cak i tyre ishte edhe një institucion fetar.

Policia e Kosovës ka njoftuar se, persona ende të panjohur kanë hyrë në xhaminë e fshatit Reqan të Prizrenit dhe nga aty kanë vjedhur një arkë ku kishte para.

Rasti ka ndodhur dje pasdite dhe policia ka thënë se ka nisur hetimet.

Komento: