Një i vdekur e 17 të lënduar në aksidente për 24 orë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një i vdekur e 17 të lënduar në aksidente për 24 orë

09:47 | 10 Dhjetor 2019

Akidentet me fatalitet janë bërë të përditshme në Kosovë.

Një person ka vdekur dhe 17 të tjerë janë lënduar, në 50 aksidente të ndryshme që ndodhën vetëm dje në Kosovë.

Kështu ka bërë të ditur Policia përmes shifrave të publikuara sot.

Vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 50 aksidente trafiku, një me fatalitet, 17 me të lënduar dhe 32 me dëme materiale.

Sipas statistikave të përgjithshme, vetëm të hënën policia rrugore ka shqiptuar 1 mijë e 239 tiketa dënimi për kundërvajtësit në komunikacion.

Ndërkaq, raportohet se janë arrestuar 17 persona, 15 janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.

Aksidentet në vendin tonë janë shtuar dukshëm këtyre ditëve të fundit, duke marrë parasysh uljet e ndjeshme të temperaturave.

Komento: