Një këmbësorë bëhet për spital në Prishtinë, e godet vetura – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një këmbësorë bëhet për spital në Prishtinë, e godet vetura

17:51 | 15 Janar 2019

Vetura e ka goditur një këmbësor në Prishtinë, ku e ka bë për spital.

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në Prishtinë, ku vetura ka goditur një këmbësor
Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë, ku vetura e tipit BMË ka goditur 37-vjeçarin V.K.

Lajmin për Express e ka konfirmuar edhe Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se si pasojë e këtij aksidenti viktima ka marrë lëndime të lehta trupore.

“Rreth orës 16:30 kemi marrë informatën për një aksident trafiku në rrugën “Bulevardi i Dëshmorëve” në lagjen Ulpiana, ku një veturë në lëvizje e ka goditur një këmbësor. Si pasojë e aksidentit V.K 37 vjeç, ka marrë lëndime të lehta trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Me rastin po merren njësitë relevante të policisë”, ka thënë Ahmeti.

Komento: