Një veturë rrokulliset tek “Qafa e Duhlës”, ka të lënduar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një veturë rrokulliset tek “Qafa e Duhlës”, ka të lënduar

14:51 | 16 Janar 2022

Rrokulliset një veturë tek “Qafa e Duhlës”, lëndohet një person.

Një person ka marrë lëndime trupore pas një vetaksidenti që ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Duhlës”, në magjistralen Shtime-Suharekë.

Vozitësi e ka humbur kontrollin me ç’rast e ka goditur një breg duke bërë që vetura të rrokulliset.

Kështu tha për Klankosova.tv Shaban Osmanollaj, zëdhënës i Policisë për rajonin e Prizrenit.

“Në lokacionin e quajtur “Qafa e Duhles” ka ndodhur një vetaksident. Vozitësi e ka humbur kontrollin, e ka goditur një breg dhe është rrokullisur. Një femër pasagjere ka marrë lëndime të lehta. Pas trajtimit në Qendren Emergjente në Suharekë, është liruar në shtëpi”.

Komento: