Njihuni me qytetin i cili është më i shtrenjti për të jetuar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Njihuni me qytetin i cili është më i shtrenjti për të jetuar

17:00 | 12 Maj 2019

Është koha të njiheni me qytetin më të shtrenjtë për të jetuar.

Gjeneva është qyteti më i shtrenjtë për familjet që jetojnë aty.

Këto janë të dhëna zyrtare, të cilat konfirmohen edhe nga një studim i kryer së fundmi.

Apartamente me 4 dhoma kushtojnë mesatarisht 3,820 franga në muaj. Kjo është edhe më shumë se sa Cyrihu, pasi në këtë qytet kushtojnë më pak se tre mijë.

Qyteti më i lirë është St.Gallen. Aty, banesa e njëjtë do të kushtojë rreth 2,000 franga. Anketa u krye nga faqja e krahasimit të çmimeve, Comparis. Ata thonë se në Gjenevë dhe Cyrih nuk janë ndërtuar mjaft shtëpi të reja.

Komento: