Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në Kinë

12:00 | 15 Dhjetor 2018

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka përfunduar garën në turneun Masters në Kinë.

Ajo e ka humbur luftën për medalje të artë në turneun Masters në Kinë.

Xhudistja nga Kosova, është mposhtur në finale nga japonezja Yoshida Tsukasa, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Rruga deri në finale nuk ishte e lehtë për Nora Gjakovën, kur dihet se në këtë turne të respektuar pjesëmarrës kanë qenë 16 më të mirët e botës në secilën kategori.

Gjakova ka arritur t’i fitojë tri luftërat e para ndaj Telma Monteiron, Momo Tamaoki dhe Jessica Klimkait, për të siguruar medaljen e argjendtë.

Në finale Nora, u mund nga japonezja Toshida, që është kampione e botës në këtë kategori.

Komento: