Notat e lojtarëve, Olympiacos- Milan

23:29 | 13 Dhjetor 2018

Milan është shokuar sot duke pësuar humbje nga Olimpiacos me rezultat 3:1.

Milan ka pësuar humbje në kuadër të Ligës së Evropës dhe nuk ka arritur të siguroj një biletë për në fazën e pas grupeve të kësaj gare evropiane.

Pape Abou Cisse i solli epërsinë e parë skuadrës greke në të 60 minutë pasi brenda zonës së rreptësisë goditi topin me kokë.

Cristian Zapata njëzet minuta para se të kryhet ndeshja i solli epërsinë e dyfishtë vendasve pasi realizoi gol në portën e vetë.

Po i njëjti lojtar, dy minuta më vonë shënoi gol kundër grekëve.

Goli i kualifikimit heroik për grekët erdhi në minutën e 81’, kur Fortounis shënoi nga penalltia për 3:1.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë sfidë i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: