Nuk dëshiron të largohet nga Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk dëshiron të largohet nga Barcelona

12:35 | 14 Janar 2019

Jordi Alba shpreson të qëndrojë në Camp Nou, pasi që kontrata e tij të tanishme do të skadojë në verën e vitit 2020 pëcjell ORAinfo.

Negociatat mes lojtarit dhe klubit kanë vazhduar në muajt e fundit, por asnjë marrëveshje nuk është arritur ende, me Alba duke shpresuar që të bashkohet me Gerard Pique dhe Sergio Busquets si një nga fituesit më të mirë dhe më përvojë të ekipit.

Sipas Marca, Alba u tha gazetarëve të dielën: “Unë dua të rri këtu pasi ky është klubi që unë e dua dhe kam mbështetur gjithmonë, por kjo varet prej tyre”, ka thënë ai./ORAinfo/

Komento: