Nuk do ta besoni, zbulohet i ekipi i ri i Ancelottit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk do ta besoni, zbulohet i ekipi i ri i Ancelottit

20:00 | 20 Dhjetor 2019

Carlo Ancelotti, është duke përfunduar stafin e tij përpara se të nënshkruajë një kontratë katër vjeç e gjysmë në Everton, raporton The Telegraph.

Mendohet se Ancelotti do të mbajë ,Duncan Ferguson midis stafit të tij të ekipit të parë, por ai gjithashtu do të kërkojë të sjellë në jetë djalin e tij Davide, i cili ka punuar me të në Napoli, trajnerin e fituesit, Francesco Mauri dhe analistin e videos, Simone Montanaro, përcjell ORAinfo.

Ancelotti mund të shpallet si menaxher i Everton në fillim të javës tjetër, me detajet e fundit të kontratës së tij ende në përfundim./ORAinfo/

Komento: