Nuk do ta shohë me sy Milanin, ky është ekipi i ri i Castillejos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk do ta shohë me sy Milanin, ky është ekipi i ri i Castillejos

19:24 | 23 Prill 2019

Samu Castillejo mund të vendoset për një kthim në Spanjë.

Argjentinasi 24 vjeçar, i cili Milan nënshkroi nga Villarreal verën e kaluar, po tërheq interes nga Sevilla përpara dritares së transferimit të verës, përcjell ORAinfo.

Castillejo nuk ka qenë në gjendje të vendosë veten si një startus këtë sezon për Milanin dhe është përdorur më shpesh nga pankina, dhe pavarësisht se ka arritur të shënojë një barazim vital për Milanin në barazimin 1-1 në Parma në fundjavë, ai mund të mirë do të jetë në rrugën e tij përsëri në atdheun e tij këtë verë, me Monçin thuhet se është i etur të marrë lojtarin në Sevilla./ORAinfo/

Komento: