Nuk duan ta shohin njëri-tjetrin me sy, lajmi i fundit nga Milan

16:33 | 14 Janar 2019

Tuttosport raporton se marrëdhëniet midis Leonardo dhe Ivan Gazidis po përkeqësohen për shkak të disa zgjedhjeve të transferimit të bëra nga ish-drejtori i Arsenalit.

AC Milan ishte përpjekur të nënshkruante dy Zlatan Ibrahimovic dhe Cesc Fabregas, por sipas gazetës me qendër në Torino, Gazidis ndaloi nënshkrimin e duetit që shkaktoi zemërimin e Leonardo përcjell ORAinfo.

Leonardo dhe Gazidis nuk ndajnë pjesën më të madhe të transferimeve që klubi duhet të bëjë dhe kjo është arsyeja kryesore pse marrëdhëniet mes tyre nuk janë shumë të forta tani.

Gazidis arriti në klub në fillim të dhjetorit. Leonardo u emërua drejtor i futbollit të Milanit verën e kaluar./ORAinfo/

Komento: