Nuk e ka ftuar të luajë me kombëtaren, Mancini arsyetohet për Balotellin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Nuk e ka ftuar të luajë me kombëtaren, Mancini arsyetohet për Balotellin

19:49 | 18 Mars 2019

Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini i ka vendosur një sfidë Mario Balotellit pas kritikave të shumta që mori pasi nuk e ftoi të luajë në ndeshjet e marsit.

Sulmuesi italian po luan në nivele mjaft të larta me skuadrën e Olympique Marseille, por nuk ka fituar ftesën për dy ndeshjet e marsit me Italinë.

Kishte disa reagime për mungesën e emrit të ‘Super Marios’, por Roberto Mancini ka treguar se çfarë duhet bërë.

“Mario nuk është akoma në gjendjen më të mirë për të luajtur me skuadrën kombëtare” ka thënë Mancini, duke e sfiduar sulmuesin që të rifitojë vendin e tij në kombëtare, transmeton lajmi.net.

“Ai dukshëm është përmirësuar, por ne presim shumë më shumë nga ai. Ai ka filluar të fitojë eksperiencë, është në pikën kulmore të maturisë. Do të merr pakëz kohë” ka thënë tutje selektori italian.

Kujtojmë se janë Andrea Belotti, Fabio Quagliarella e Moise Kean disa nga lojtarët që janë ftuar për fazën e sulmit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!