Nuk e tregoi vetën te Milani, skuadra angleze po e rrëmben yllin e rosssonerëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk e tregoi vetën te Milani, skuadra angleze po e rrëmben yllin e rosssonerëve

15:59 | 02 Janar 2019

Mesfushori i Milanit, Diego Laxalt është subjekt i interesimit nga Newcastle United,raporton Calcio Mercato përcjell ORAinfo.

Uruguajani shpresonte të qëndrojnë në San Siro dhe të fitojnë një shumë të mirë të parave duke u paraqitur në XI-shën e parë të Gennaro Gattuso, por klubi mund të jetë i detyruar të dëgjojë ofertat për të pas vështirësive financiare.

Skuadra angleze po konsideron nisjen e një oferte në janar për Laxalt, pasi Rafael Benitez synon të rrisë skuadrën e tij me kualitet në gjysmën e dytë të sezonit./ORAinfo/

Komento: