Nuk është Ronaldo, ja cilin lojtar e pëlqen shumë Allegri

17:31 | 18 Dhjetor 2018

Sami Khedira, ka pasur shumë lëndime pasi tani është gati të kthehet shpejt në fushë.

Max Allegri e pëlqen atë shumë, pasi ai do të shpresojë të ketë një Khedira të shëndetshëm në 2019, i cili duhet të ndihmojë mesfushën e skuadërs.

Po në lidhje me të ardhmen e tij? E pra kontrata e Juventusit të Khedira do të përfundojë në vitin 2021, por e ardhmja e tij mbetet në dyshim megjithatë përcjell ORAinfo.

Shumë klube të mëdha evropiane si PSG dhe Arsenal janë të interesuar në të, pasi ai do të duhet të mendojë për të ardhmen e tij në javët e ardhshme. Megjithatë, gjermani duket se është plotësisht i fokusuar në Juve për momentin pasi ai dëshiron të ketë një vit 2019 të fortë.

Khedira u shfaq në vetëm 14 ndeshje (në të gjitha garat për Juve dhe Gjermani) në sezon, pasi ai ka shënuar deri tani një gol. Me problemin e kyçit të tij pothuajse të zgjidhur, e ardhmja e tij tani është një temë e nxehtë. /ORAinfo/

Komento: