Nuk është Wenger, ja kush mund ta zbarkojë në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk është Wenger, ja kush mund ta zbarkojë në “San Siro”

16:59 | 28 Dhjetor 2018

Ish-menaxheri i Arsenalit dhe Monaco, Leonardo Jardim mund të zëvendësojë Gennaro Gattuso.

Arsene Wenger dhe Leonardo Jardim janë kandidatët tjerë që mund të zëvendësojë Gattuson te Milani i cili mund të shkarkohet pas ndeshjes së tyre kundër SPAL, raporton Calciomercato përcjell ORAinfo.

Ish-shefi ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, i cili mban të njëjtin rol me Milanin, do të dëshironte Wengerin, por ka pengesa në mënyrën se si po ndodh.

Jorge Mendes ka sugjeruar tani Jardim, duke cituar punën e tij të bërë me Monaco dhe megjithëse ai mbetet një i huaj për pozicionin, rifillimi i tij mund t’i japë atij një vështrim më të madh./ORAinfo/

Komento: