Nuk i bije pishman që e la Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk i bije pishman që e la Milanin

22:06 | 05 Shkurt 2019

Ish futbollisti i Milanit, Alen Haliloviq ka zbuluar se ai kishte oferta nga Italia dhe Spanja, por ai preferonte të bashkohej me klubin Standard Liège.

Kroati u transferua nga rossoneri verën e kaluar nga pronësia kineze e klubit, por ai nuk i ambientua dhe luftoi për të bërë përshtypje, duke u shfaqur vetëm në 3 ndeshje në Europa League këtë sezon përcjell ORAinfo.

Tani që u bashkua me Standard Liege në Belgjikë me kredi, Halilovic zbuloi se pse ai u bashkua me klubin edhe pse kishte oferta për të zgjedhur nga Italia dhe Spanja për të zgjedhur.

“Kam pasur opsione të tjera në Itali dhe Spanjë, por pasi kam biseduar me disa lojtarë dhe teknik, kuptova se Standardi do të ishte hapi i duhur për karrierën time.

“Unë nuk e shoh atë si një hap prapa, Standardi është ekipi më i mirë në Belgjikë dhe në Europa League u paraqitë mire, unë nënshkruar për një vit e gjysmë, sepse disa muaj nuk do të kishte qenë e mjaftueshme për mua të vënë veten time provë. Ideja ime është që të qëndroj këtu dhe të mësoj frëngjisht “, ka thënë ylli kroat duke mos përmendur fare Milanin./ORAinfo/

Komento: