Nuk i dëgjoi urdhrat e policisë për ta mbyllur lokalin, prangoset një person në Mitrovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Nuk i dëgjoi urdhrat e policisë për ta mbyllur lokalin, prangoset një person në Mitrovicë

14:35 | 20 Qershor 2019

Është prangosur një person mbrëmë në Mitrovicë.

Në orët e mesnatës së datës 20 qershor 2019, Policia në Mitrovicë ka prangosur një person të dyshuar për ‘pengim të zyrtarëve policorë në kryerje të detyrës zyrtare’.

Prangosja e të dyshuarit është bërë në kohën kur zyrtarët policorë kishin urdhëruar pronarin e një lokali që të ndalë muzikën dhe të mbyllë lokalin, me ç’ rast i dyshuari përveç mospërfilljes së urdhrave të ligjshëm kishte penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrave zyrtare .

Pas procedurave intervistuese, me urdhër të prokurorit të rastit të dyshuarit A. J., 49 vjeçar, i është shqiptuar masa e ndalimit policor.

Ndaj tij është iniciuar rasti për ‘pengim të personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare’.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!