“Nuk ia kam frikën Interit” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

“Nuk ia kam frikën Interit”

19:28 | 15 Mars 2019

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, u ka bërë thirrje shokëve të tij, duke thënë se ai nuk ka frikë të bllokojë futbollistët e Interit të dielën.

Derbi i ardhshëm i Milanit mund të jetë i domosdoshëm për të dyja palët, pasi mund të vendosë se kush përfundon i treti dhe që përfundon i katërti në Serie A. Një humbje për Interin mund të thotë se ata bien më tej rossonerëve përcjell ORAinfo.

Ditët para ndeshjes, Musacchio po fliste me Sky Italia rreth ndeshjes dhe ai tha se nuk është i frikësuar të përballet me Interin të dielën.

“Është një javë e veçantë dhe ne po punojmë mirë, kemi pasur një javë të gjatë për t’u përgatitur për këtë ndeshje. Derbi është lojë e ndryshme nga të gjithë të tjerët.
“Ne arrijmë në situata të ndryshme, por në një ndeshje si derbi nuk ka rëndësi se si fiton. Ne kemi punuar shumë për këtë, kemi gjetur ekuilibrin në mbrojtje: duke pranuar disa gola është shumë e rëndësishme dhe ne duam të vazhdojmë ashtu “, ka thënë mbrojtësi i Milanit./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!