Nuk ia pa “hajrin” Milani, ja çfarë thonë për Higuainin te Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk ia pa “hajrin” Milani, ja çfarë thonë për Higuainin te Chelsea

15:52 | 30 Janar 2019

Chelsea njoftoi nënshkrimin e Gonzalo Higuain në javën e kaluar.

Duke folur për Goal.com për futbollistin e tyre të ri, portieri i Chelsea, Willy Caballero, gjithashtu një shok i Higuain, foli për të duke e vlerësuar shumë pavarësisht formës së dobët të treguar te Milani përcjell ORAinfo.

“Ai është trajnuar mirë në këto ditë, mendoj se shokët tanë të ekipit duhet ta njohin atë më mirë pak më parë, por Sarri e njeh shumë mirë, dhe kështu bëj unë gjithashtu, ne mund të bëjmë gjëra të mëdha me të, ai mund të bëjë gjithçka, ai është i lumtur që është këtu “.

Higuain nuk arriti të shënojë në debutimin e tij të Chelsea kundër Sheffield të mërkurën, pavarësisht nga Willian duke i ofruar atij mundësinë për të shënuar nga pika e bardhë dhe për të kapur golin e tij të parë për klubin. /ORAinfo/

Komento: