Nuk ka luajtur asnjë ndeshje këtë sezon, po largohet nga Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk ka luajtur asnjë ndeshje këtë sezon, po largohet nga Milani

16:28 | 22 Dhjetor 2018

Në një intervistë për Radio Deejay, agjenti i mesfushorit të Milanit, Riccardo Montolivo, Giovanni Branchini, foli për mungesën e kohës së lojës së tij gjatë këtij sezoni dhe për lëvizjet e tij të mundshme në të ardhmen e afërt përcjell ORAinfo.

“Vendimi i trajnerit për të mos marrë parasysh duhet të respektohet edhe nëse ai i ka tejkaluar kufijtë e logjikës.
“ Unë nuk dua të flas për keqpërdorime, por është e vështirë të mendosh se Montolivo është bërë futbollist njëzet e shtatë për Milanin.

“Është fakti se që nga 13 maj ai nuk ka luajtur një ndeshje të vetme dhe as një ndeshje trajnimi, unë e di vetëm se Montolivo kurrë nuk ka refuzuar asnjë transferim”, ka thënë agjenti i tij./ORAinfo/

Komento: