Nuk po i përshtatet loja e Milanit, këkon të largohet

18:35 | 13 Janar 2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso nuk di asgjë, por Argjentinasi Gonzalo Higuain, i cili është në kredi me një opsion për të blerë nga Juventusi, ka kërkuar të largohet nga ekipi i Milanos përcjell ORAinfo.

Higuain ka shënuar vetëm gjashtë gola në 15 paraqitjet e Serie A këtë sezon dhe duket sikur sulmuesi argjentinas dëshiron të shkurtojë humbjet e tij me Milanin dhe të shkojë diku tjetër – ku mund të ketë shërbim më të mirë dhe të plotësojë një plan loje që i përshtatet atij.


 
Ekzistojnë tre destinacione kryesore për Higuain që vijnë në fund të kalendarit të janarit: qëndrimi në Milan, rikthimi në Juventus ose transferimi në një vend krejt tjetër për t’u bashkuar me ish-menaxherin Maurizio Sarri (i cili ka punuar me Higuain në Napoli) në Chelsea.

Komento: