Nuk po zbatojnë vendimin e Qeverisë, kafenetë nuk mbyllen në orën 21:00 në Mitrovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk po zbatojnë vendimin e Qeverisë, kafenetë nuk mbyllen në orën 21:00 në Mitrovicë

23:04 | 08 Korrik 2020

Kafenetë nuk mbyllen në orën 21:00, Mitrovica sfidon shtetin.

Lokalet e Mitrovicës nuk po zbatojnë vendimin e Qeverisë për mbylljen në orën 21:00. Ata po punojnë edhe në këto momente.

“Jepi zë” ka vështruar nga afër bizneset dhe shumica ishin të hapura. Vetëm disa biznese po i respektojnë masat.

Kjo vjen pas takimit që pronarët kishin me kryetarin Agim Bahtiri, të cilët e thanë publikisht që do të refuzojnë respektimin e masave.

Ndryshe, vetë Bahtiri i ka quajtur absurde masat për mbylljen e lokaleve në orën 21:00.

Komento: