Nuk pritej, ja ku po transferohet Morata

16:35 | 11 Maj 2019

Morata mund të kthehet përsëri në Londër.

Alvaro Morata kaloi i huazuar ngë Chelsea drejt Atletico Madrid, mirëpo drejtuesit e kampionëve të Europa League nuk janë të kënaqur me rezultatet e sulmuesit dhe Morata mund të rikthehet përsëri tek Chelsea në Londër.

26 vjeçari kaloi nga Real Madrid drejt Bluve të Londrës për një vlerë rreth 80 milionë euro, mirëpo në “Stamford Bridge” spanjolli nuk ishte në nivelin që pritej.

Mbetet për t’u parë nëse Morata do të rikthehet përsëri tek Chelsea, pasi në këtë rast do të ishte edhë një problem më vete për Gonzalo Higuain.

Komento: