Nuk shtyhet mocioni për rrëzimin e tij, Bartomeu seriozisht në rrezik – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nuk shtyhet mocioni për rrëzimin e tij, Bartomeu seriozisht në rrezik

14:49 | 26 Tetor 2020

Bartomeu seriozisht në rrezik – nuk është shtyrë mocioni për rrëzimin e tij.

Sot është raportuar se është bërë kërkesë për të shtyrë mocionin e kërkuar për Josep Maria Bartomeu.

Bartomeu do t’i nënshtrohet mocionit të votbesimit nga bordi i Barcelonës.

‘El Chiringuito’ raporton se në takimin që po zhvillohet aktualisht, është vendosur që mocioni të mos shtyhet.

Bordi i ka thënë jo kërkesës për të shtyrë votbesimin për Bartomeu.

Telashet te Barcelona janë të thella dhe kjo është parë edhe një ditë para ‘El Clasico’, kur Gerard Pique shpërhteu me deklarata.

Mediet spanjolle paralajmërojnë se Bartomeu mund të ofrojë vet dorëheqjen, pasi është hedhur poshtë mundësia për të shtyrë mocionin.

Komento: