Numërohen 99 për qind të votave, ky ë shtë rezultati në Prishtinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Numërohen 99 për qind të votave, ky ë shtë rezultati në Prishtinë

09:24 | 18 Tetor 2021

Ky është rezultati në Prishtinë pas numërimit të 99% të votave.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 99.52% të votave në Prishtinë. Sipas këtij rezultati, Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje prin me 42.26%, ndërkaq pas tij vije Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës, me 29.34%.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të përballen në raundin e dytë të zgjedhjeve, pas një muaji, në kryeqytet.

Arben Vitia dhe Përparim Rama do të jenë në garë për karrigen e të parit të kryeqytetit, edhe një herë, pasi asnjëri prej tyre nuk arriti të dalë fitues në raundin e parë të zgjedhjeve.

Komento: