Pacolli e fton në iftarin e parë gjeneralin amerikan

21:04 | 06 Maj 2019

Pacolli pret mysafir për iftarin e parë.

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s.

Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ‘miqtë nga SHBA çdoherë në secilën shtëpi në Kosovë janë si në shtëpinë e tyre”.

Postimi i Pacollit:

“Sonte, në iftarin e parë të muajit të madh të Ramazanit, kisha nderin qe ta kem mysafir Gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Miqtë nga SHBA çdoherë në secilën shtëpi në Kosovë janë si në shtëpinë e tyre”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Komento: