Pacolli ‘godet’ Serbinë: E vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfardo shtrembërime – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pacolli ‘godet’ Serbinë: E vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfardo shtrembërime

21:04 | 15 Prill 2019

Pacolli ka thënë se vetëm kur të pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme.

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ka thënë se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se e vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfarëdo shtrembërimi të kohës.

Këtë shkrim ai e ka bërë duke iu referuar reagimit të ambasadës amerikane ndaj deklaratave të zyrtarëve serb.

“Askush mē shumë se sa miqtë tanë të përjetshëm, SHBA-të, nuk bashkēndjenë dhe solidarizohet me vuajtjet e të gjithë atyre që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. E vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfardo shtrembërime të kohës. Vetëm kur të pranohet e vërteta, ne mund të besojmë thellë se paqja e qëndrushme, i ka zënë vendin tendencave traumatike”, ka shkruar Pacolli.

Komento: