Pagat e ulëta, sot protestojnë punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizikë të UP-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pagat e ulëta, sot protestojnë punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizikë të UP-së

09:05 | 19 Dhjetor 2019

Punëtorët teknikë dhe ata të sigurimit fizikë të fakulteteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” sot do të protestojnë sërish për shkak të pagës së ulët.

Ashtu si edhe në të kaluarën protesta do të mbahet para Rektoratit të UP-së.

Protestuesit do të përsërisin kërkesën që paga e tyre të jetë 350 euro.

Protesta do të mbahet prej orës 10:00.

Komento: