Pagë e “majme”, ja para në vit do të fitojë Piatek te Milan

18:49 | 18 Janar 2019

Milan po takon Genoa dhe agjentin e Krzysztof Piatek, i cili do të dërgojë Gonzalo Higuain te Chelsea dhe Alvaro Morata në Atletico Madrid.

Burime të shumëfishta konfirmojnë drejtorin e Rossonerit Leonardo, drejtori i sportit i Genoa Giorgio Perinetti dhe agjenti i Piatek u takuan këtë mbrëmje për të negociuar një taksë për sulmuesin përcjell ORAinfo.

Oferta në tryezë është që të marrë huazimin futbollsitin nga Polonia deri në fund të sezonit me detyrimin për të blerë për një total prej 40 milion euro plus bonuse të performancës.

Piatek do të fitonte € 2 milion në vit për një kontratë deri në qershor 2023.

Pasi Milani ka siguruar Piatek, ata mund të lironin Higuain gjashtë muaj herët nga kredia e tij një sezon me opsionin për të blerë dhe kthyer atë në Juventus.

Nga ana tjetër, Chelsea mund të shesë Moratën e papërshtatshme në Atletico Madrid, pasi një marrëveshje tashmë është bërë.

Me këtë në mendje, ish-sulmuesi i Milanit Nikola Kaliniç mund të largohet nga Atleti dhe të bashkohet me Monaco.

Para se të ndodhin të gjitha këto lëvizje, Milan duhet të sigurojë zëvendësimin e tyre Higuain dhe kjo do të thotë se Piatek është vendimtar./ORAinfo/

Komento: