Pak orë para përfundmit të afatit, drejtuesit e Interit me vendim befasues – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pak orë para përfundmit të afatit, drejtuesit e Interit me vendim befasues

19:51 | 31 Janar 2019

Edhe pak orë kanë mbetur deri të përfundimi i afatit të transferimeve të janarit.

Ndërsa Interi ende mendon që të bëjë ndonjë lëvizje të madhe, pasi menaxhmenti është duke studiuar lojtarë për të ardhmen.

Emri i parë që tashmë është siguruar për verën është ai i Diego Godin. Së bashku me Skriniar dhe de Vrij, ai do të jetë pjesë e një mbrojtje të fortë duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Ndërsa në temën e mbrojtësve, një tjetër lojtar që Inter është duke kërkuar është Matteo Darmian, të cilin Marotta dëshironte të sjellë këtë muaj, përcjell ORAinfo.

Kërkesat e larta të Manchester United dhe FFP pastaj detyruan Interin të merrte Cedric Soares, i cili mbetet një zgjidhje e përkohshme, përveç nëse ai tregon gjëra të jashtëzakonshme në muajt e ardhshëm.

Një tjetër lojtar i theksuar në listën e dëshiruar të Ausilio dhe Morata është Nicolo Barella, për të cilin nerazzurrët kanë folur tashmë me Cagliari.

Të fundit kërkojnë rreth 40-50 milion euro për lojtarin, prandaj Inter synon të përfshijë disa homologë teknikë për të kënaqur Sardinasit. /ORAinfo/

Komento: