Pak para votimit të Qeverisë Hoti, Haki Abazi mundohet t’i nxisë deputetët të mos e votojnë qeverinë e re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pak para votimit të Qeverisë Hoti, Haki Abazi mundohet t’i nxisë deputetët të mos e votojnë qeverinë e re

11:52 | 03 Qershor 2020

Haki Abazi mundohet t’i nxisë deputetët e koalicionit të mos e votojnë Qeverinë Hoti.

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi ka thënë se nuk duhet që të votohet qeveria e re që do të udhëheqet nga Avdullah Hoti duke u munduar t’i nxisë deputetët e koalicionit që janë të pranishëm në sallë të mos e votojnë qeverinë.

Abazi ka shkruar në Facebook se është akt patriotik që të mos votohet qeveria e Thaçit dhe Listës Serbe.

“Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit dhe Listës Serbe”, ka shkruar ai

Komento: