Pamje të frikshme, shpërthen vullkani në Itali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pamje të frikshme, shpërthen vullkani në Itali

09:44 | 29 Gusht 2019

Pushuesit janë përballur me pamje frikësuese në bregdetin italian.

Një vullkan në ishullin Stromboli të Italisë ka shpërthyer duke shkaktuar një re të madhe tymi.

Nuk ka raportime për njerëz të lënduar. Aeroplanët janë vendosur për të hedhur ujë në zjarret e shkaktuara nga llava.

Kujtojmë që në korrik një vullkan shpërtheu dhe vrau një person që kishte dalë shëtitje duke bërë që vullkani të mbyllet për vizitorët.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!