Pamje të rralla: Hakeri serb thotë se ka hyrë në serverin e mbrojtjes amerikane dhe ka gjetur këto foto të NATO-s në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pamje të rralla: Hakeri serb thotë se ka hyrë në serverin e mbrojtjes amerikane dhe ka gjetur këto foto të NATO-s në Kosovë

13:15 | 18 Prill 2019

Janë publikuar disa foto të NATO-s gjatë kohës kur kishte hyrë në Kosovë.

Një haker serb me emrin Neven Djenadija nga Republika e Serbe publikoi në faqen e tij në Facebook qindra foto ekskluzive që, siç tha ai, i nxori nga një server i Ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-së.

Fotografitë mbulojnë periudhën nga fillimi i intervenimit të NATO-s kundër ish-Republikës Federale të Jugosllavisë, deri në qershor të vitit 1999, kur trupat amerikane hynë në Kosovë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!